Mezi divokou zvěří a anděly

Řečník: Saša Flek
Datum: neděle 22. únor 2015 / 17:30

       

součástí kázání je video:

1. postní neděle v Celetné

Drazí,
máme před sebou první ze šesti nedělí předvelikonočního postního období. Půst je fascinující čas, příležitost vzdát se jinak běžných věcí i aktivit, zpomalit a vytvořit si prostor pro setkání s Bohem i se sebou samými.

Nikdy mě asi nepřestane udivovat, jak moc se Ježíš stal člověkem. V textu Markova evangelia pro tuto neděli (1:12-13) se dozvídáme pár šokujících věcí. Například, že ho, vtěleného Boha, pokoušel satan. A pak ta zvláštní zmínka, kterou uvádí jen Marek: „Byl tam s divokou zvěří a sloužili mu andělé.“ Myslím, že neexistuje výstižnější popis naší existence na tomto světě: žijeme mezi divokou zvěří a anděli. A sami svým myšlením a jednáním oscilujeme mezi divokou zvěří a anděli…
Ježíš potřeboval tuto zkušenost na poušti, než Bůh skrze něj začal zjevovat své království. I nám tedy mohou podobné zkušenosti jen svědčit. Přeju vám tedy požehnaný půst, hezký víkend, málo divoké zvěře a hodně andělů! :-)

V neděli pak na viděnou jako obvykle od 17,30 hod ve Studentském klubu Celetná 20. Otevíráme už v 17 – pokud si chcete nejdřív popovídat a třeba svlažit hrdlo.

Moc se těším!
Saša

PS: A nezapomeňte, tuto neděli máme po bohoslužbě od 19 hod. ještě setkání pro všechny, kdo považují TuCestu za svůj duchovní domov.

Comments are closed.