Smíření synů Abrahamových – je to možné? – ČÁST 1

Řečník: Wolfgang Fernandez
Datum: neděle 23. listopad 2014 / 17:30

       
uvodni

Abrahamův příběh je příběhem o rozdělené rodině. O vztazích, které se nikdy neuzdravily. Důsledkem tohoto dávného rozkolu je mj. fakt, že tři velká světová náboženství, vycházející z Abrahamova příběhu, nadále prožívají odcizení, hořkost a bolest. Projevy této bolesti vidíme na každém kroku. Palestinsko-izraelský konflikt je výmluvným projevem krize, kterou současní obyvatelé svaté země zdědili po svých předcích. Dalším dokladem této nevraživosti je současný rozmach hnutí ISIS.Přednáška v Era svět

Wolfgang Fernandez je přesvědčen, že odpověď na tyto zdánlivě neřešitelné problémy se nachází v samotných svatých textech judaismu, křesťanství a islámu. Jeho životní touhou je vidět smíření znepřátelených Abrahamových potomků. Jeho dvacetiletá zkušenost budování vztahů s muslimy ukazuje, že uzdravení Abrahamovy rodiny je možné.

wf

Wolfgang Fernandez (nar. 1959, Caracas) prožil povolání k duchovní službě ve svých šestnácti letech, kdy začal působit v prvním venezuelském zařízení pro léčbu drogově závislých. Později vystudoval teologii na Tyndale University (Toronto) a Fuller Seminary (Pasadena).
Je spoluzakladatelem organizace DAWN, poskytující školení a podporu místním církvím v 65 zemích světa. V roce 2003 založil organizaci Next Step působící především mezi mladými muslimy v Indonésii. Kromě praktické pomoci, např. obětem tsunami, se organizace věnuje rozvoji budoucích leaderů v asijských zemích. Jednou z aktivit je také poskytování mikroúvěrů více než 1000 muslimským ženám na Sumatře.

Comments are closed.