Svět se zbláznil?

Řečník: Saša Flek
Datum: neděle 24. červenec 2016 /

       

Když čteme zprávy, můžeme si říci, že „svět se zbláznil“. Když ale čteme Bibli, nacházíme naději: Bůh tento šílený svět miluje a rozhodl se ho zachránit.

Přesně před 5 lety Anders Breivik v Norsku povraždil 77 lidí ve své údajné „obraně křesťanské Evropy“. Dnes před pár hodinami kdosi postřílel osm lidí v Mnichově. V minulých dnech jsme slyšeli o teroristickém útoku v Nice, o střílení černochů a policistů v USA, o pokračujícím bombardování civilistů v Sýrii, o nezdařeném puči a následných Erdoganových represích v Turecku, o potlačování lidských práv v Rusku, o výhrůžných projevech amerického prezidentského kandidáta Trumpa…

Může to vypadat, že svět se hroutí. Písmo ale říká, že „Není nic nového pod sluncem“ (Kaz 1:9). Svět se hroutí už od pádu Adama a Evy. Ať je to Sodoma, Babylon, Jeruzalém, Mnichov nebo Praha, diagnóza je stále stejná: lidský hřích. A stejný je i lék: evangelium o Boží lásce ke všem lidem. Abraham se modlil za Sodomu, Ježíš za Jeruzalém – a na nás je modlit se za Prahu a za celý dnešní svět.

Nepropadejme tedy strachu, beznaději, a už vůbec ne zlobě a nenávisti. Buďme nástroji Božího uzdravení, nositeli jeho pokoje, naděje a lásky.

Comments are closed.